חדשות ומבזקים
פעילות היחידה
אודות עורב צנחנים
 
פלוגת העורב הפלנ"ט, נמנית על אחת משלוש היחידות המובחרות של גדוד הסיור של חטיבת הצנחנים – הגדס"ר. יחידת העורב מתמחה בהפעלת טילים נגד טנקים, רק"מ, מבנים ואדם. הטיל הייחודי שבו מתמחים לוחמי היחידה הינו טיל "גיל", שהינו- הטיל המתקדם ביותר בחיל הרגלים. הטיל החליף את ה"טאו" המסורתי, הנקרא בצה"ל "עורב", ועל שמו קרויה היחידה "עורב צנחנים". בשל ייעודי עיקרי של ה"טאו" – פגיעה בטנקים ורק"מים, כונו לוחמי היחידה "ציידי הטנקים". 
 
צביונה הייחודי של היחידה – "אמור מעט ועשה הרבה", אפשר לשמור לאורך השנים על חשאיות פעולותיה הנועזות של היחידה בשטח האויב, והוא מבטא את השאיפה והנחישות לבצע כל משימה תוך צניעות ואמונה בדרך.
 
יחידת העורב בעלת יכולות פגיעה לטווחים רחוקים, בזכות שילוב של מספר גורמים: יכולת תצפית ואיתור מטרות מדויקת ולטווחים רחוקים, יכולות הסוואה גבוהות בכל מתאר, התמחות בהפעלת אש רחבה ובכללה מערכת ה"גיל". יחידת העורב מתפקדת כחוד החנית הפורץ דרך לפני החטיבה, ובכך מאפשרת לחיילי החטיבה לנוע קדימה ללא הפרעות אויב, ע"י פגיעה בו טרם הגעת הכוחות. לוחמי היחידה מוכשרים לאיתור והשמדת מטרות אדם איכותיות-בקרב האויב, והפעלת אש על יעדים נבחרים בצורה כירורגית.
 
לוחמי ומפקדי היחידה מוכשרים על טיל נ"ט ייחודי הנקרא "גיל" אשר פותח ומיוצר ע"י חברת רפאל ומשמש מספר יחידות מובחרות בצה"ל. הטיל הינו טיל נ"ט לטווחים הרחוקים והוא פועל בשיטת "שגר ושכח" – כאשר הכוון ננעל על המטרה, הטיל יפגע בה גם בתנועה ללא צורך בהתערבות של הכוון. ישנה אפשרות לשנות את מטרת הטיל בזמן מעופו למטרה איכותית יותר שלא נראתה טרם השיגור, וזאת בעזרת מצלמה הממוקמת על הטיל ומשדרת תמונה איכותית לאחור. כיום, נכנסו לשימוש היחידה מערכות חדשות ומתקדמות ביותר, המהוות את חוד החנית הטכנולוגית של צה"ל בתחום. מערכות אלה נמצאות בשימוש של עורב צנחנים בלבד כפלטפורמה ניסויית לכלל יחידות הצבא.
 
בנוסף על כל אלו, משמשת היחידה כיחידת קומנדו מובחרת למשימות התקפיות מורכבות. בכדי לפגוע באויב, על לוחמי היחידה, "להיעלם בשטח" וכך לבצע ירי ללא היחשפות לאויב. לשם כך, עוברים הלוחמים הכשרה והתמחות ביכולות ההסוואה השונות ממתאר למתאר.
 
ביחידת העורב פועל צוות צלפים, המכונה צוות ה"נץ", אשר עובר הכשרה ארוכה וקשה מהרגיל, על מנת לבצע משימות ייעודיות של פגיעות מדוייקות מטווחי אש רחוקים. ייחודם של צלפי העורב נעוץ ביכולתם לפעול לבד בתוך שטח האויב, והם מוכשרים לקבל החלטות ולבצע בשניות ספורות פעולות ברמת דיוק מקסימלית. בכך, מביא צוות זה לידי ביטוי פן אחר של "שגר ושכח", פן רעיוני, צוות עצמאי המקבל משימת איכות ומבצעה בצורה מצוינת.
 
כמה ממפקדי צה"ל הבולטים צמחו ופיקדו על היחידה בהם:
סגן הרמטכ"ל האלוף יאיר גולן, אלוף פיקוד צפון, אביב כוכבי, ראש אמ"ן האלוף הרצי הלוי, מפקד אוגדת צפון תת-אלוף אמיר ברעם, מח"ט צנחנים אל"מ נמרוד אלוני, מפקד בה"ד 1 אל"מ אבי גיל, מפקד חטיבת כפיר אל"מ גיא חזות ואחרים. 

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל