מידע
חדשות ומבזקים
כיצד מתנדבים?
"כיצד מתגייסים?"
-קבלת זימון לגיבוש צנחנים\דובדבן (לאחר מילוי המנילה).
-פרופיל 82-97

בשאלון המנילה שאותו תקבלו לביתכם לקראת הגיוס עליכם לסמן את בחירתכם בצנחנים בעדיפות הגבוהה ביותר (במידה ולא תעשו כך לא תזומנו לגיבוש). במידה והינכם בעלי פרופיל רפואי 82 ומעלה וסימנתם את הצנחנים בעדיפות ראשונה תזומנו לגיבוש. במידה וזומנתם וביצעתם את אחד מהגיבושים: טייס, מטכ"ל, שלד"ג, 669, קומנדו ימי או חובלים וסיימתם אותו אך לא התקבלתם תוכלו להגיע לחטיבה, באם תביעו רצון להתנדב אליה. במקרה זה יבדקו הנתונים שלכם מהגיבוש. על פי רב, מי שסיים את אחד מהגיבושים הנ"ל, יוכל להצטרף לחטיבה ללא גיבוש נוסף. אם זאת, הצטרפות ליחידות המיוחדות, ביניהם העורב, מחייב ביצוע גיבוש מלא למן ההתחלה .

גיבוש צנחנים:
אורך הגיבוש הוא כיומיים והוא נערך בבסיס תל השומר,ובנוי משלשוה חלקים: בוחן "בראור" (ריצת 2 ק"מ ,שכיבות שמיכה וכפיפות בטן), גיבוש פיזי וראיון. לאחר קבלת תשובה חיובית מתגייס החייל לחטיבת הצנחנים.

גיבוש יחטיות:
הגיבוש ממיין לגד"סר (עורב פלח"הן ולפל"סר למגלן ולדובדבן(בתנאי שאותרת מראש).
גיבוש היחטיות נערך לאחר שהחייל כבר מגוייס לצנחנים ולכן הגיבוש יבוצע על מדים ב` מלאים נעלי צבא וכל הציוד הצבאי הנלווה. לאחר יומיים בבסיס הטירונים, תוכלו, על פי רצונכם, לקחת חלק בגיבוש ליחידות, המהווה את חוד החנית של צה"ל בלחימה. הגיבוש מתבצע בבסיס האימונים החטיבתי, אורך הגיבוש הוא כשלושה ימים , משך הזמן הארוך מאפשר לסגלי היחידות, לבחון את כישוריכם ואת כוח הרצון שלכם. הגיבוש, שהוא מהקשים בצה"ל, יגרום לכם להיחשף בפני המעריכים, אי אפשר "לשחק אותה" בגיבוש. הגיבוש בנוי ברובו ממאמצים פיזים קשים כגון: ספרינטים,זחילות,סחיבת שקי חול ומסעות אלונקה. הכושר הגופני יכול להקל, אבל מה שקובע באמת, זהו כוח הרצון. בנוסף יבחן המתגבש בנושאים: מנהיגות,תפקוד תחת לחץ,ידע כללי ויצירתיות. עם תום הגיבוש הפיזי יעברו המתגבשים שאלון סוציומטרי וראיון אישי.

-חייל אשר מפסיק את הגיבוש באמצע לא יוכל להתקבל ליחידה בשום דרך שהיא.
לאחר 4 ימים מתום הגיבוש יקבל המתגבש תשובה מהיחידה ובמידה והתקבל יחל ישר את מסלול ההכשרה לעורב.
 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל