המורשת
חדשות ומבזקים
אנדרטה לזכר חללי אסון הטיולית
בתאריך ה-16.6.1986 נהרגו ניל בן עטררביב ס"ט ויפתח אופיר זיכרונם לברכה בהתהפכות טיולית סמוך למעלה אפרים בבקעה.
זכרם של הבנים שנפלו מונצח בשתי אנדרטאות סמוך לאזור התאונה. האנדרטה הראשונה הוקמה כשנה לאחר האסון. היא בנויה משלוש אבני בזלת שהובאו מן הגליל והונחו במקום התאונה ומ-3 עצי זית המקיפים את אבני הבזלת. האבנים מונחות כך שאבן אחת זקופה ומשני צידיה האבנים שוכבות. על האבן המרכזית חרוט סמל היחידה וכן כתובת הזיכרון: "על יפי החיים שאבדו, על עושר החלומות שנגוזו.
 
 

לזכר שלושה נערים, טובים ונכונים:
ניל בן-עטר - בן כפר הנשיא.
יפתח אופיר - בן קדרון.
רביב ס"ט - בן יגור.

לוחמי ה"עורב" של חטיבת הצנחנים. "ראי, אדמה, כי היינו בזבזנים עד מאד!"ט` בסיון תשמ"ו - 16.6.1986 על אבן נוספת חרוט תרשים טופוגרפי של הנוף הנשקף ממקום האנדרטה. לאחר שנסלל במקום כביש חדש התמעטה התנועה ואיש לא עבר ליד האנדרטה הישנה. המשפחות בנו גלעד נוסף, בסמוך לכביש החדש.

המקום נקרא "מצפה עורב" - רחבת עפר גדולה ובמרכזה סלע ענק עליו חרוט סמל היחידה והכתובת "לזכר ניל בן עטר, יפתח אופיר ורביב ס"ט, שנפלו במורד הדרך והם עוד באמצע הדרך". הרחבה מוקפת במעגל של סלעים גדולים וכן שלושה עצי זית שנשתלו במקום בעזרת הקרן הקיימת לישראל. על אחד הסלעים במעגל חרוט תרשים של נוף הבקעה הנשקף מהמצפה, בין היתר נשקפת גם כיפת "הסרטבה" - הנקודה הגבוהה ביותר באזור, שם מסיימים חיילי היחידה את מסלול ההכשרה שלהם במסורת ארוכת שנים. מסיבה זו נערכו במצפה טקסי סיום המסלול. מאז פרוץ האינתיפאדה והקושי להגיע אל אזור הבקעה, נערכים הטקסים באנדרטה לזכרו של תמיר שימקו ז"ל בנחל חווה, סמוך לבית הספר לקצינים.
 
סרטון ביוטיוב של הצוות כולל מבזק החדשות:
 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל