חדשות ומבזקים
חדר ההנצחה
 
בשנת 1999 קיימה היחידה בשיתוף פעולה עם עמותת משפחת עורב צנחנים ערב עורב צנחנים לדורותיו במלאת 25 שנה ליחידה. לערב מיוחד זה הגיעו כ- 1000 מבוגרי היחידה לדורותיה מכל קצוות הארץ והעולם. לערב זה הגיע במיוחד מפריז יעקב אדרי, בוגר הצוות הראשון שגויס ליחידה לאחר מלחמת יום כיפור. יעקב אדרי, קצין הבטחון של קבוצת רוטשילד וידיד אישי של הברון בנימין דה-רוטשילד , החליט לנסות לרתום את הברון לטובת היחידה.


יעקב אדרי יזם פגישה של הברון עם חיילי ומפקדי היחידה בעת ביקור מתוכנן של הברון בישראל. בחודש מאי 1999, בעת ביקור הברון בישראל, התארח הברון אצל היחידה בשטח אש עין איברהים, צפה בתרגיל לש"ב של צוות סמלים, ראה תערוכת נשק וציוד והשתתף בארוחת צהריים משותפת עם לוחמים ומפקדים מהיחידה ונציגי העמותה. בשיחות אישיות עם לוחמים ומפקדים מהיחידה התרשם מהם הברון מאוד והחליט לאמץ את היחידה ולסייע לרווחת החיילים ביחידה.

לאחר התייעצות עם מפקדי היחידה ונציגי העמותה החליט הברון לתרום סכום של 140,00 $ להקמת מבנה להנצחת חללי היחידה ולהדרכה מקצועית ומבצעית ביחידה. יעקב אדרי פנה לידידו בארץ שי רז ז"ל , מהחברה לפיתוח קיסריה וביקש ממנו לסייע לו לקדם את הפרויקט. שי רז ז"ל נעתר ברצון והשקיע מזמנו, מנסיונו הרב ומכוחו בתכנון ובהקמת הפרויקט וכן מאמצים רבים בתיאום העברת כספי התרומה לעמותה. לביצוע הפרויקט נבחרה חברת א.ד. בתי עץ (שבדיה) בע"מ, שקיבלה על עצמה לבנות ולהקים את המבנה על כל מערכותיו באיכות גבוהה ותוך זמן קצר. הוחלט כי הפרויקט ינוהל ויוקם ע"י עמותת משפחת עורב צנחנים באמצעות יו"ר העמותה - עו"ד מיכאל דידי, בשיתוף פעולה עם נציגי הברון - שי רז ז"ל מישראל ויעקב אדרי מפריז. הגב` אורנית דרוקר מהחברה לפיתוח קיסריה סייעה בתיאום הקשר עם הברון ונציגיו בחו"ל ובארץ.


לאחר שהתרומה אושרה ע"י ועדת התרומות במשרד הבטחון, ניהלה העמותה מו"מ ארוך עם נציגי משרד הבטחון ואגף הבינוי של צה"ל להתקשרות בהסכם לביצוע הפרויקט בשטח הבסיס העורפי של היחידה בבית ליד (מחנה 21 ע"ש מוטה גור). עם אישור נוסח ההסכם ע"י משרד הבטחון, העמותה חתמה ביום 15.10.01 על הסכם עם קרן אדמונד בנימין דה רוטשילד לניהול וביצוע הפרויקט בכספי התרומה, שתועבר לעמותה ע"י הברון באמצעות הקרן מטעמו. העמותה חתמה ביום 29.10.01 על הסכם עם הקבלן המבצע לביצוע הפרויקט משלב התכנון ועד לקבלת מפתח, הכולל את המבנה על כל מערכותיו, שהיה מותנה בקבלת התרומה מהברון. לאחר חתימת ההסכם עם הקבלן המבצע נחתם גם ההסכם עם משרד הבטחון במהלך חודש נובמבר 2001. התרומה הועברה לחשבון מיוחד של העמותה ביום 10.7.02.

מיד לאחר קבלת התרומה מהברון, הונחה ביום 14.7.02 אבן הפינה להקמת המבנה ומגילת היסוד, שנחתמה בידי הנוכחים בטקס, חיילים, מפקדים, חברי עמותה, אורחים ומשפחות שכולות, הוטמנה המבנה.

בחודש אוקטובר 2002 הזמינה העמותה מחברת מילניום פתרונות מידע ואינטרנט בע"מ הקמת מערכת ממוחשבת להנצחת חללי היחידה ותיעוד מורשת הקרב של היחידה, המותקנת בעמדות המחשב במבנה, אשר מומנה אף היא מתרומת הברון.

שי רז ז"ל, שליווה וקידם את הפרויקט משלבי התכנון המוקדמים ועד לבנייתו בפועל, יצר קשרי ידידות אמיתיים וחמים עם היחידה ומפקדיה עד שנדמה היה כי הפך לחלק בלתי נפרד מהיחידה. במהלך הפרויקט חלה שי רז ז"ל במחלה נדירה ונפטר בטרם עת, בשלבים האחרונים להקמת הפרויקט. על מאמציו הרבים ופועלו מתוך אהבה לשמה והזדהות עמוקה עם היחידה ומטרות המבנה, בחרנו להודות בהנצחת שמו ע"י קריאת המבנה על שמו - " בית שי ".

ביום 7.9.2003 נחנך "בית שי" בערב 30 שנה ליחידת עורב צנחנים, שהתקיים בשטח היחידה במחנה 21 ע"ש מוטה גור (בבית ליד), בנוכחות המשפחות השכולות, בוגרי היחידה לדו רותי ה, מפקדי חטיבת הצנחנים, מפקדי היחידה בעבר, חברי העמותה וחיילי ומפקדי היחידה.

המבנה הזה הוקם באהבה רבה ומתוך מסירות ואמונה שהפעילות במבנה זה תשמר ותחזק את הקשר האמיץ של היחידה על חייליה ומפקדיה לזכרון חללי היחידה ומורשתה.
 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל