המורשת
חדשות ומבזקים
הקמת היחס"ר - 2002
לאחרונה עברה היחידה שינוי משמעותי, עת הוקם יחס"ר 5135.
לאחר תהליך ארוך שנמשך כ-5 שנים, הוחלט בצה"ל סופית על הקמתם של גדודי הסיור בחטיבות החי"ר הסדירות. הפלנ"ט, הפלס"ר והפלחה"ן של חטיבות החי"ר, יחד עם מפקדת היחידה ובראשה מפקד היחס"ר, הוקמו היחידות שייעודן ומטרתן - להוביל את חטיבות החי"ר במוכנות ללחימה הקונבנציונאלית ובלחימה היום יומית בשטחי איו"ש ואזח"ע.

ביום ה`, ה-29/11/2002 הוקמה יחידת "שרף" משלושת הפלוגות המובילות בחטיבה בטקס חגיגי ברחבת המסדרים של מחנה בית ליד. הקמתה של יחידה זו, לוותה בקשיים רבים, עקב הרצון לשמר מצד אחד את אופייה המיוחד והייחודי של כל פלוגה ומצד שני להצליח ליצור צביון יחידתי משותף לכולן, תחת השם יחס"ר 5135.

השינויים המרכזיים שהתחוללו בפלוגה סביב הקמתה של היחס"ר הם בנושא כוח האדם והכשרת הלוחם. כיום, עבר תהליך הכשרת הלוחם עד לסיום המסלול מאחריות היחידה לאחריות פלוגת ההכשרות. מסלול הלוחם הינו שנה, כאשר אין השתתפות של צוותי ההכשרה בפעילות המבצעית אלא רק באימונים. לאחר שסיים הלוחם מסלול בן שנה הוא עולה לצוות הסמלים, כאשר חודשיים לאחר מכן יצאו מאותרי הפיקוד לקורס מ"כים ולקורס מש"קים.

בנוסף, המבנה הפלוגתי יורכב מ-3 צוותים מבצעיים המורכבים מ-6 מחזורי גיוס, דבר שיחזק באופן משמעותי את העשייה המבצעית של הפלוגה. מפקדת הפלוגה צומצמה באופן משמעותי, באופן כזה שמחזק את תחום המבצעים והמודיעין ומותיר כמות קטנה של אנשים לטיפול שוטף בנושאי מנהלה.

הפלוגה כיום, משתלבת בקרב יחידות החטיבה במס` תחומים ובראשם - פיתוח של מפקדים איכותיים, אשר נמצאים כיום בתפקידים המובילים בחטיבה. סא"ל אמיר ברעם - מג"ד 890 עבר את כל המסלול הצבאי בפלנ"ט וכן גם רס"ן נמרוד אלוני - מפקד סיירת צנחנים הקודם.

מפקדים נוספים שבמהלך שירותם עברו ביחידה ופיקדו עליה הם תא"ל יאיר גולן - מח"ט הנח"ל לשעבר, אל"מ אביב כוכבי - מפקד החטיבה כיום וסא"ל ה. מפקד סיירת מטכ"ל הנוכחי. אנו מקפידים על איתורם של המפקדים מגיל צעיר וטיפוחם לאורך המסלול כולו כמפקדים לכל דבר.

התחום השני בו מצליחה היחידה, הוא הפעילות המבצעית היום יומית בשטחי איו"ש כשבמבצע "חומת מגן" פעלה בתוך הקסבה של שכם וחיסלה מס` גדול של מחבלים וכן במעצרים אינספור, פטרולים ומארבים בכל ערי איו"ש.
את האימונים הייעודיים בתחום העורב אותו מבצעת היחידה, מצליחים לשלב בעיקר בזמני ההפוגות המעטות ובמהלך קורס ההכשרה - כוונים ומש"קים.

היחידה, שהציבה לעצמה מספר אתגרים נוספים - ההובלה בתחום הכושר הקרבי בחטיבה ושימור הכשירות והמיומנות של הלוחם, תוך כדי ולמרות המציאות עושה כל העת כדי לעמוד באתגרים אלו. ערבי יחידה וימי ספורט, תרגיל חטיבה או אירוע כזה או אחר, מצליחים מדי פעם לרכז את היחידה וליהנות מעוצמתה וחוזקה.
בנוסף, בעבודה שנעשתה בשילובם של גורמים אזרחיים רבים, שינתה היחידה את פניה וכיום תוכלו להיכנס לבית מטופח ומסביר פנים שכל מטרתו היא להעניק ללוחם תחושה טובה בעת שהוא נמצא ביחידה, ממש כפי שהיה רוצה להרגיש בביתו.

בתחום העורב, בזכות מס` שינויים שערך הצבא לאחרונה בהכנסת מערכת ה"זמיר" לאיתור מטרות וזיהויין, שדרוג טילי "העורב" והכנסת ההאמר כפלטפורמת הלחימה, לא נשארת היחידה מאחור. יחד, הגדרנו את אותו החזון ולאורו היעדים והאתגרים המוצבים לפנינו.

הדרך ארוכה והעבודה עודנה מרובה.
 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל