המורשת
חדשות ומבזקים
תע"מ שטחים - משנת 2000
ב-29 בספטמבר 2000, פרצו מהומות פלסטינים בהר הבית. האירוע הצית שרשרת של אירועים אלימים בכל שטחי הרשות הפלסטינית, כמו גם בקרב ערביי ישראל.

ארועי "גאות ושפל" כפי שהם מכונים, נמשכים כבר למעלה משלוש שנים וגבו מחיר כבד של מאות הרוגים ואלפי פצועים משני הצדדים.

היחידה לוקחת חלק פעיל בהתמודדות מול הטרור הפלסטיני, ונמצאת לאורך כל ארועי "גאות ושפל" בפעילות מבצעית בלתי פוסקת בכל ערי וכפרי הגדה המערבית. כמו כן לקחה היחידה חלק מרכזי בכיבוש וטיהור ה"קסבה" בשכם במסגרת מבצע "חומת מגן" לכיבוש ערי הגדה.
 
 מבצע "מסע בצבעים"
מבצע "מסע בצבעים" מבצע "מסע בצבעים"
הכוח: צוות סמלים, צוות נובמבר 00`, חפ"ק מ"פ, משגר עורב בתל-ערס.
יעד: לאחר רצף של פיגועים במדינה, ולאחר הכישלון האמריקאי להביא להפסקת האש ע"י "גנרל זיני" הוחלט על כניסה של צה"ל למ.פ בלאטה, מקום מסתור לאלפי מחבלים מתאבדים, מפעילים, מעבדות נפץ ומעבדות ייצור טילי "קסאם 2". בלאטה, מחנה פליטים המונה כ-30,000 נפש החיים בשטח בנוי צפוף וסבוך של כ-500 מ"ר, נתפס הן בתודעה הפלסטינית, והן בתודעה הצה"לית עד לאותו מבצע, כשטח בלתי חדיר, שכניסה אליו תגבה מחיר של עשרות נפגעים לצד הישראלי.
 

ראה מידע נוסף     
 תע"מ שכם
תע"מ שכם תע"מ שכם
הקפצה "תמימה" של היחידה לסריקות בתוך העיר שכם אשר הובילה, בזכות המקצועיות והערנות של הלוחמים, למעצר אחד המבוקשים הבכירים ביותר בגדה המערבית. מעצר המבוקש מג`יד אל מצרי (המכונה בז-בז) ביום שישי בערב, סמוך לכניסת השבת, הוקפצה היחידה שתפקדה כפלוגת משימות בחטמ"ר שומרון לתוך העיר שכם. היחידה הוקפצה יחד עם יחידות נוספות - פלחה"ן ופלס"ר צנחנים, גדוד 202 וכן יחידת דובדבן, בעקבות אינדיקציה להימצאותו של הבכיר הפלסטיני מג`יד אל-מצרי, בשכונת "רפידיה" בשכם.
 

ראה מידע נוסף     
 מבצע "חומת מגן"
מבצע "חומת מגן" מבצע "חומת מגן"

במהלך חודש מרץ 2002 ספגה מדינת ישראל פיגועים בקנה מידה שלא ידעה כמותו לעולם. בתקופה של חודש ימים נרצחו 131 אזרחים, משפחות שלמות נכחדו והמאמצים האמריקנים לתיווך (גנרל זיני) נכשלו פעם אחר פעם להביא לירידה במספר הפיגועים. ערב ליל הסדר חדר מחבל למלון "פארק" בנתניה, פוצץ עצמו ורצח 26 אזרחים, נשים וטף. היה זה הקש ששבר את גב הגמל. ממשלת ישראל החליטה שלא להבליג, גייסה כוחות מילואים בצווי חירום וכוחות סדירים ויצאה, במה שנראה אז כמבצע להגן על הבית.


ראה מידע נוסף     
 גאות ושפל
גאות ושפל גאות ושפל
ביום שישי ה-29 בספטמבר 2000 פרצו מהומות בהר הבית. מתפללים פלסטינים החלו רוגמים באבנים מתפללים יהודים. האירוע הצית שרשרת אירועים אלימים בשטחי הרשות, כמו גם בקרב ערביי ישראל, אירועים שזכו בשם "גאות ושפל". שורשי האירוע טמונים בסירובו של יו"ר הרשות יאסר ערפאת לקבל את הצעות ראש ממשלת ישראל דאז, אהוד ברק בועידת השלום בקמפ דיוויד. בכדי להגיע לעמדת מיקוח טובה יותר החליט ערפאת להצית את השטח. הוא הורה להגביר את האלימות ונתן לגיטימציה, בניגוד לכל הסכמי אוסלו, לחמאס ולג`יהאד האסלאמי לבצע פיגועי התאבדות רצחניים בתוך שטחי מדינת ישראל.
 

ראה מידע נוסף     

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל