עורב צנחנים
חדשות ומבזקים
בתקשורת
 הפלוגה שמייצרת אלופים/ לי ירון "במחנה"

לא פחות משלושה אלופים בוגרי פלוגת "עורב" של חטיבת הצנחנים יאיישו הקיץ את פורום מטכ"ל. בטקס לציון 40 שנה להקמת הפלוגה הם ניסו להסביר את סוד הקסם שלה, האלוף יאיר גולן: "היינו תמיד מאוד גאים, סיירת של הכי טובים"


לצפייה בכתבה לחץ כאן     
 צפו: הצנחנים "כבשו" את שוק הכרמל

צפו: הצנחנים "כבשו" את שוק הכרמל לוחמי צה"ל תרגלו "על יבש" לוחמה בשטח בנוי בסמטאות הצרות שבין הבאסטות הסגורות בשוק התל אביבי. צפו בכוח מבצע תרגילי התקדמות
יואב זיתון פורסם: 05.03.14 , 00:17

כיבוש השוק המפורסם: בצה"ל תרגלו אמש (יום ג`) לחימה בשטח בנוי במיקום יוצא דופן - שוק הכרמל שבמרכז תל אביב. כוח מפלוגת העורב של גדוד הסיור בחטיבת  הצנחנים ניצל את הסמטאות הצפופות והבאסטות הסגורות כדי לתרגל תרחיש של  לחימה במתווה עירוני צפוף.


לצפיה בכתבה     
 כוח צה"ל זיהה גנבי מוקשים בצד הסורי ופתח לעברו באש
כוח של עורב צנחנים זיהה לפני כשעה (שני) שני חשודים מתקרבים לגדר המערכת בגבול עם סוריה מהצד הסורי
13.01.2014 |  20:49


ראה מידע נוסף     
 שמיים אדומים: גדס"ר צנחנים בתרגיל מיוחד מהחרמון ועד חולות פלמחים
כיבוש המוצבים בחרמון, חציית הכינרת בספינה וצניחה בחולות פלמחים - אלו הם רק השיאים של התרגיל האחרון של גדס"ר צנחנים. מה היה בין לבין? הגדס"ר מסכם תרגיל מיוחד
דשה טס | במחנה | פורסם 07/11/13 11:33:53

לצפייה לכתבה     
 יחידת נץ, יחידת הצלפים של עורב צנחנים בפעילות

הם שוכבים בהסוואה קילומטר מהיעד, רואים ואינם נראים, עוצרים נשימה עד לרגע  בו ראש המחבל נכנס לכוונת, מחשבים את הרוח, המרחק ותנועת המטרה – וסוחטים  את ההדק. בשנייה אחת הם מסכלים פיגוע, מסיימים קרב, או מעבירים מודיעין יקר ערך לכוחות.


לצפייה בכתבה     
 עורב צנחנים בקאנטרי רעננה
ביום שלישי השבוע התארחו עשרות חיילי יחידת עורב של הצנחנים בקאנטרי קלאב ברעננה, החיילים נהנו מפעילויות נופש בקאנטרי לאחר שסיימו שמונה שבועות של פעילות אינטנסיבית ללא יציאה הביתה, במסגרת מבצע "חומת מגן", במהלכו היו אחראים בין היתר לכיבוש מחנה הפליטים בלאטה, בית לחם, רמאללה ושכם. את האירוח בקאנטרי יזמה עיריית רעננה, אשר לפני כחצי שנה אימצה את יחידת עורב, לאחר שאנשי קרן לב"י הפגישו ביניהן. הנהלת הקאנטרי ועובדיו התגייסו למבצע האירוח וכך גם מוטי דרורי וריינר מלאכי תושבי העיר שתרמו מזון ופרחים ליום הכיף.
 
שוקי יוסף
 
 
 

 הרוגים בקרבות בעזה מאות נמלטו לישראל
פצועים הועברו לטיפול בבתי חולים בארץ. חמאס ירה פצצות מרגמה למעבק נחל עוז כדי לעצור את מנוסת אנשי פתח. שרי הביטחון אהוד ברק נענה אמש לבקשות של הרשות הפלשתינית ומצרים לאפשר את כניסתם לישראל של אנשי פתח שהיו מעורבים בסוף השבוע בקרבות עם חמאס ברצועת עזה. ישראל הסכימה להכניס כ-190 איש שמרביתם יעברו מיד לגדה המערבית. כמה אנשי פתח שנפצעו בקרבות הועברו לקבלת טיפול רפואי בבתי חולים בישראל.
 

 צה"ל חילץ אנשי פת"ח מעזה תחת אש
188 אנשי פת"ח נמלטו מהקרבות בעזה ונכנסו לישראל. חמאס ניסה למנוע את יציאתם וירה 9 פצמ"רים לכיוון נחל עוז. בתום יום של קרבות בין אנשי חמאס לפתח בעזה, ואחרי שאנשי חמולת חילס המקורבים לפתח הרימו ידיים ונכנעו לכוחות חמאס בעזה, עשרות מהם החלו לנוע לעבר נחל עוז. מפקד החטיבה הצפונית באוגדת עזה, אלוף משנה רון אשרוב, סיפר כי החיילים חילצו את אנשי פתח תחת אש מקלעים ופצצות מרגמה שנורו לעבר הגדר.
 

 קצין של חיזבאללה חוסל בפעולה יזומה של צה"ל
במבצע מעבר לרצועת הביטחון בדרום לבנון - השתתפו כוחות מיחידות מובחרות וחיילי פלוגת העורב של הצנחנים. מקורות לבנוניים: מסוקי קרב של חיל האויר ירו רקטות אל הרכב של החיזבאללה.
שני מחבלים בחיזבאללה ביניהם קצין בארגון חוסלו ביום שישי לפנות בוקר מצפון לרצועת הביטחון בדרום לבנון בפעולה יזומה של צה"ל. הפעולה היזומה התבצעה באיזור ג`בל-צאפי בגזרה המזרחית של דרום לבנון. מקום ממנו מרבים המחבלים לצאת לפעולות כנגד כוחות צה"ל וצד"ל באיזור הביטחון.
 
מאת: יואב לימור ואבי אשכנזי

 כוח צנחנים בלבנון הרג מחבל חיזבאללה
ככל הנראה הצליחו חיילי הכוח לפצוע מחבלים נוספים. שני חיילי צה"ל נפצעו אתמול קל מירי מחבלים.
מחבל אחד נהרג שלשום בתקרית שהתרחשה בגיזרה המזרחית של אזור הביטחון בדרום לבנון. התקרית התרחשה בשעה שחיילי יחידת הצנחנים שהיו בפעילות מבצעית, פעלו בסמוך לרכס ג`בל-צאפי שבקצה איזור הביטחון. מדובר באיזור סלעי וקשה לתנועה, שבו פועלים בעיקר מטוסי חיל האויר, שמרבים  בתקיפות באיזור.
 
איתן גליקמן - ידיעות אחרונות
 

 יחידת הסיור תהיה "המשמר הקדמי של הצנחנים"
"חיברנו שלוש יחידות מצויינות, שהוכיחו את עצמן בשנתיים של לחימה, ליחידה אחת מעולה". כך אמר מפקד חטיבת הצנחנים, אל"מ אביב כוכבי, בטקס הקמת יחידת הסיור (יחס"ר) החטיבתית שנערך בשבוע שעבר במחנה בית-ליד. תחת היחס"ר הוכפפו היחידות המיוחדת בחטיבה - פלוגות הסיור העורב וההנדסה וכן שתי פלוגות מסלול ופלוגת מפלגה.
 
מאת: עודד רענן
 

 מבצע "אתגר כפול"

בנובמבר 2008 פעלה היחידה במבצע "אתגר כפול" שמטרתו הייתה להשמיד מנהרה שיצאה משטח רצועת עזה לשטח מדינת ישראל ונועדה לשמש לחטיפת חייל. במהלך המבצע הכוח הגיע למבנה החשוד, שבסמוך אליו נחפרה המנהרה. כאשר הגיעו החיילים, החלו חילופי אש, שבהם נפגעו המחבלים.

מיד אחר כך אירע פיצוץ עז, שגרם לקריסת המבנה שמולכד מבעוד מועד, כדי למנוע את הגעת החיילים. במהלך הפעילות שיגרו הפלסטינאים פצצות מרגמה שפגעו ופצעו בשלושה מחיילי היחידה . לוחמים אלה התאוששו מהפציעות במחלקת השיקום בבית החולים תל השומר


לצפייה בכתבה לחץ כאן     
ראה מידע נוסף     
 מחכים לפקודה
"אנחנו רוצים להילחם, לקרוע את חמאס", אומרים החיילים המוצבים על גבול רצועת עזה ובטוחים מעל לכל ספק: תכף תינתן הוראה ונכנסים לפעולה. הכריזה במחנה החטיבה הצפונית שואגת של אוגדת עזה כמעט בלי הפסקה. עונות לה שעטות הרגליים של חיילי האוגדה, הרצים לתפוס מחסה מפני פצמ"רים. פעם לוחמי האוגדה היו רצים לנגמ"שים - כדי להכות בחוליות הפצמ"רים. היום הם מסתפקים בריצה למרחבים מוגנים.
 
אמיר בוחבוט - 22/12/2008


ראה מידע נוסף     

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל