עורב צנחנים
חדשות ומבזקים
דבר מפקד היחידה
משפחת העורב,
לקראת סופה של השנה האזרחית בחודש הבא, בחרתי להביא לכתב את פעילות היחידה ולשתף אתכם בעשיה הרבה של היחידה בשנה האחרונה ולחזק במעט את החיבור לאלו מאיתנו שהם חלק בלתי נפרד, אך לא נמצאים איתנו במהלך העבודה והשגרה היום יומית.

השנה שחלפה החלה באימון חורף עצים במרחב רמת הגולן, אימון שהושפע רבות מהמצב הבטחוני במרחב יהודה ושומרון. לוחמי היחידה השתתפו בפעולות השונות למניעת הטרור ובהגנה במרחבי היישובים המאוימים תוך שבמקביל גם מבצעים אימון אינטנסיבי בהצלחה רבה.
משם עלתה היחידה לתעסוקה מבצעית בגזרת שכם במוצב "סלע" בקרבת היישוב יצהר למשך כשלושה חודשים, עסקה בהגנה על היישובים בימים ובלילות, ביצעה מעצרים רבים ופעילויות רבות בתוך הכפרים והעיר שכם.
בסיומה של תקופה זו, עברה היחידה להגן על חלקה הצפוני של המדינה ובמשך חודש וחצי ביצעה תעסוקה מבצעית בדרום רמת הגולן, שבסופה גם נפרדנו מלוחמי מחזור אוגוסט 13.
מהרמה המשכנו לאימון "קיץ אינדיאני" ששם דגש על עצמאות הצוות ופיתוח הלוחמים שבו לאחריות אישית ועצמאות. אימון קיץ בו בעיקר התאמנו על המתארים הצפוניים במרחב הגליל המערבי והעליון.
תחילת אימון "קיץ אינדיאני" כלל גם חילופי מפקדי יחידה, על כן אנצל את הזדמנות זו ואומר בשם היחידה תודה לאמיתי על השנה בה הוביל את היחידה.

כעת היחידה מבצעת תעסוקה מבצעית במבוא דותן, עוסקת רבות במציאת אמל"ח בערים ובכפרים בהם קבטיה וג`נין. התקופה הנוכחית מאופיינת בטרור היחידים, לוחמי היחידה עושים כל שביכולתם בכדי למנוע ולסכל פעילויות חבלניות עוינות ולהגן על תושבי האיזור.
בשבועות האחרונים הצטרפו אל היחידה לוחמי אוגוסט 15 לאחר סיום המסלול המפרך ואימון "חידוד המקור".
לפנינו עוד תקופה ארוכה בה נעסוק בהגנה במרחב צפון השומרון, בתקווה להישגים מבצעיים רבים ושמירה על שגרת חיים תקינה לתושבי האיזור.

בהזדמנות זו אני גאה לומר שפעילות העמותה התרחבה רבות מאז הפעם האחרונה שנכתב כאן אודותיה בדף המפקד האחרון, לכן מצאתי לנכון להודות לעמותה על העשייה והעזרה בפרוייקטים רבים הקשורים בעיקר בפיתוח בוגרי היחידה, טיפול בחיילים הבודדים, ימי יחידה וחיזוק הקשר עם משפחות הנופלים. יש לומר כי העמותה מאותגרת בתקופה האחרונה עקב ההנחיות המחמירות בקשר עם הסדירים, אך עושה כל שביכולתה בדרכים הניתנות על מנת להוות חלק משמעותי מחיי היחידה.
כעת אנו עוסקים בתכנון גרף משותף לאירועים בתקווה ובצפייה לראות בחלקם את כולכם.

לקראת סיום,
מצאתי לנכון גם למסור דרך דף זה חיבוק חם למשפחות הנופלים.
אנו לוחמי העורב זוכרים את נופלי היחידה גם במהלך השגרה והפעילות היום יומית וגאים על הזכות להמשיך את דרכם כלוחמים ביחידה.

ובנימה מעט אישית, גאה אני על הזכות לפקד על העורב ולהיות חלק מהמשפחה. לקראת התקופה הקרובה ישנם אתגרים רבים העומדים לפנינו, בטוחני כי יחדיו נוכל לכל משימה.

יונתן שניידר, סרן
מפקד עורב צנחנים.
 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל