חדשות ומבזקים
בוני לברון - צלמת

בגיל צעיר, הגעתי עם הוריי, שלמה ורנה מנס, לקיבוץ שלוחות אשר בעמק בית שאן. הוריי עלו מאנגליה שם נולדתי, במהלך תקופת ההכשרה לקראת העלייה ארצה. אבי, יליד אוסטרליה, הכיר בהכשרה באנגליה את אימי, ניצולת שואה מגרמניה, שאיבדה את כל משפחתה בשואה. הם עלו ארצה מתוך תחושת ציונות חזקה, שלא דעכה מאז. הם החדירו בי, באחי אילן ז"ל ובאחותי דורית, את האהבה למדינה ולארץ ישראל. הטיולים בארץ בתנועת הנוער "בני עקיבא", והשרות בנח"ל, הכינו בי את הקרקע לאהבת הצילום שלי, כאמצעי להתחברות אל הארץ ונופיה. כיום אני מתגוררת בנווה מונוסון, נשואה לקובי, אם להילה, אילן ויהונתן ומורה למדעים בחטיבת הביניים ביהוד.


     חזרה ל->


בחיידק הצילום נדבקתי לפני חמש שנים, מידידי מוטי סלע. באותה תקופה, מוטי צירף אותי לקבוצת הצלמים בהדרכתו של דורון הורוביץ. מוטי, שלו אני מוקירה על כך תודה, נדד בינתיים למחוזות אחרים ואני גיליתי עד מהרה שהתמכרתי ללא תקנה. אין זו יד המקרה בלבד שהביאה אותי לעסוק בצילום. הקרקע הייתה מוכנה לזרע שינבוט. כי הנה, למרות שהתחלתי לצלם לפני חמש שנים בלבד, אני מרגישה כצלמת מבטן ומלידה.

אז מדוע תערוכה ?

צילום באשר הוא, כך אני סבורה, הינו סוג של אומנות העוסקת בהנצחת חד פעמיותם של האובייקטים, או האירועים שמסביבנו. כישרונו וייחודו של הצלם כאמן, מקנים לצופה את תחושת החד פעמיות המיוחדת הזו, המסבה לו הנאה אסטטית. תנאי מזג האוויר, העונה, שעת היום, העננות, וכל מכלול הפונקציות של עין המצלמה, יוצרים תמונה ואווירה ייחודיות לאותו רגע חד פעמי. עם השנים, אופן התבוננותו של הצלם בעולם הופך למיוחד. זהו סוג של התבוננות חדה, המאפשרת לו להפיק הנאה גם ממראות, שבעיני אחרים, ייחשבו לבנאליים.
תחושות אלו, אני מקווה, עוברות אל המתבוננים בצילומיי.
היה ואחד מכם, המתבוננים, יידבק באותו חיידק - ארגיש שבאתי על שכרי.

אני רוצה להוקיר תודה לחבריי בקבוצת הצילום ובמיוחד לדורון הורוביץ, מורי היקר. מכולכם למדתי רבות.
תודתי נתונה, לבעלי קובי ושלושת ילדי הילה אילן ויוני, אשר אפשרה לי להתמסר לתשוקת הצילום, תוך היעדרויות רבות מן הבית, ולגיא עולמי, אוצר התערוכה

התערוכה הזו מוקדשת לאחי, אילן מנס ז"ל, שנפל בשנת 1978 בקורס מכי"ם בחטיבת הצנחנים. אילן, אשר כמוני, חונך לאהבת הארץ ונופיה, נהג לטייל רבות בשנות חייו הקצרות. מסעות הצילום שלי בחברת עמיתיי לקבוצה, הם דרך לשמירת הקשר עם הרוח שאפיינה את אהבתו של אילן, לארץ.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל