חדשות ומבזקים
סמ"ר תמיר שימקו ז"ל
נפל בעת מילוי תפקידו בד` בתמוז תשמ"ג , 15/6/1983 - בן 20 בנפלו

בן פנינה ויוסף, נולד בנס ציונה בי"ח בטבת תשכ"ג , 14/1/1963 התגורר בראשון לציון התגייס ביולי 1981 שרת בחטיבת הצנחנים יחידה: עורב
מקום נפילה: בה"ד 1, מצפה רמון באזור השפלה הדרומית והנגב מקום קבורה: נס ציונה הותיר: הורים, אח ואחות

     חזרה ל->

קורות חיים:
בן פנינה ויוסף, נולד ביום י"ח בטבת תשכ"ג (14.1.1963) בנס ציונה. ילדותו ונערותו של תמיר עברו עליו באשקלון, ושם גם למד בבית הספר היסודי "אילנות". לאחר מכן הוא עבר עם משפחתו לראשון לציון, והשלים שם לימודיו בחטיבת הביניים ובבית ספר המקצועי הטכני. תמיר היה בוגר המחזור הראשון של בית הספר הטכני. תמיר השיג הישגים רבים בתחום האהוב עליו - הספורט, וזכה על כך בתעודות ובמדליות.

הוא נהג לצאת למסעות ולריצות ארוכות כשתרמיל כבד עמוס על גבו. תמיר השתתף בנבחרת הנוער של ראשון לציון בכדור יד. הוא אהב טבע ונוף, ילדים ובעלי חיים. ביולי 1981 גוייס תמיר לצה"ל. נאמן לחינוך שקיבל בבית הוריו, הוא ביקש להתנדב ליחידה מובחרת. תמיר עבר אימוני טירונות כצולל-לוחם בחיל הים, אולם בהמשך אימוניו הועבר לחיל הצנחנים, השתלם בכמה קורסים מקצועיים, ובמאי 1982 הועלה לדרגת רב"ט. תמיר נטל חלק במלחמת שלום הגליל, והועלה לדרגת סמל. בדרכו חזרה לארץ מלבנון, התפוצץ רימון עשן בתוך הרכב המלא בחיילים, שתמיר נסע בו. תמיר, שכמעט נחנק מן העשן, מיהר לשוב ליחידתו עוד לפני שהחלים לחלוטין.

ביום ד` בתמוז תשמ"ג (15.6.1983), השתתפה יחידתו בתרגיל סער על יעדים בשטח פתוח. במהלך התרגיל התפוצץ פגז של מרגמה. תמיר נפגע מרסיסי הפגז ונהרג. בן 20 שנים הוא היה בנופלו. תמיר הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי בנס ציונה. הוא השאיר אחריו הורים, אח ואחות.

אחרי נופלו הועלה תמיר לדרגת סמ"ר.
מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "תמיר ייצג בגאווה את התכונות שאנו מעריכים ונעריך: יושר, כבוד, עזרה לזולת ואהבת הבריות. אנו זוכרים ולומדים מנחישותו האדירה לחיות ולשרת כלוחם בפלוגה. אנו מעריכים את נכונותו להאזין לחבר ברגעים קשים של שירותנו".

על שמו הוקם גל-עד במצפה רמון. הגל-עד משקיף על נחל חוה ועל שטח האימונים שבו נפל. הוא משמש כמקום התכנסות לתדרוך מקצועי ובטיחותי לאימונים. כיום מתקיים במקום טקס סוף מסלול.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל