חדשות ומבזקים
פעילות היחידה כיום
סיקור פעילות היחידה בשנה האחרונה מאת מפקד היחידה
    
פעילות היחידה כיום-5 פעילות היחידה כיום-4 פעילות היחידה כיום-3 פעילות היחידה כיום-2

 פעילות היחידה בשנת 2015 מאת מפקד היחידה

 
בתחילת שנת 2015, היחידה נמצאה ביצהר, וביצעה תעסוקה מבצעית בגזרת שכם, שכללה פעילות רבה וענפה במ.פ בלטה, בקסבה ובעסכרים, לצד פעילות הגנה גזרתית. השנה נפתחה באירוע מבצעי איכותי, בו צוות כנפו- אוגוסט 2013- ביצע מארב כנגד זורקי בקת"ב על ציר `מפית` – ציר עוקף שכם דרום. המארב שהתמקם בפעם ה-36 בתעסוקה פעל היטב, תחת פיקוד מפקד משימה מהצוות, ופגע בזורק בקת"ב על הציר פגיעה מדויקת. החוליה הפגינה מקצועיות רבה ומשמעת מבצעית גבוהה, ובכך הגיעה להצלחה מבצעית חשובה אשר הביאה שקט לגזרה עד היום.

עם תום התעסוקה ביצהר עברה היחידה לאימון "בני הפלמ"ח", אשר במהלכו התאמנה בכלל המתארים: מאימוני לש"ב ואימוני ניוד חשוכים בחולות צאלים, דרך אימון צוותי ייעודי בגליל, אימוני מסגרת גדולים, ועד לתרח"ט בגליל וברמת הגולן. היחידה פעלה היטב לאורך כל האימון, והפגינה איתנות ומקצועיות בשבועות השטח כאשר הייתה ת"פ (תחת פיקוד) גדודים אחרים בחטיבה, ת"פ הגדס"ר או בכפיפה ישירה למפקדת החטיבה והמח"ט.

לאחר האימון, שארך שלושה חודשים, עלתה היחידה לתעסוקה מבצעית בגזרת מנשה-גזרת שקד. בתעסוקה זאת מגינה היחידה על הישובים בגזרתה ועל גדר המערכת, ומבצעת פעילות מבצעית בעיר ג`נין. בחודש יוני עלו ליחידה צוותי מרץ 14 בסופו של מסלול ארוך, ולאחר מסע עליה מרגש נכנסו מהר לרוח היחידה ולאווירת העשייה וההצטיינות.

בתחילת אוגוסט תרד היחידה מהתעסוקה בשקד ותעבור לתעסוקה מבצעית בגזרת כיסופים, שם תגן היחידה על יישובי עוטף עזה ועל הגדר בפעילות סיזיפית וקשה, אך חשובה לאין שיעור. את התעסוקה בעזה נסיים בנובמבר, ונרד לאימון חטיבתי נוסף. והפעם- אימון חורף. דבר שיאתגר את הלוחמים באתגר חדש להם.

במעבר בין התעסוקות אני אסיים את תפקידי כמפקד העורב לאחר שנתיים וחודשיים בהן פיקדתי על היחידה בה גדלתי, ובכך אסגור מעגל בן 10 שנים בצבא. אני שמח וגאה על ההזדמנות שניתנה לי לפקד על טובי הלוחמים בצה"ל, ולהוביל את היחידה ללחימה משמעותית ברצועת עזה במבצע "צוק איתן". הייתה לי הזכות לקלוט ולהטמיע אמל"ח חדש ביחידה, והזכות לנצח על חגיגות הארבעים לעורב. אאחל הצלחה למחליפי אמיתי סטביצקי. אני בטוח שתחת פיקודו היחידה תמשיך להיות בחוד העשייה, ולהצטיין בכל תחום.

תודה מיוחדת לעמותה שתומכת בנו לאורך כל ימות השנה. העמותה בהובלתם של מיכאל דידי, ואליה רובין צוברת תאוצה רבה, ומסייעת לנו לעמוד בכל משימה אליה אנו נדרשים. אין זה ברור שאנשים יקרים אלו יתנדבו ויתנו כל כך הרבה מזמנם למען היחידה ולמען הלוחמים. זה יכול לקרות רק במשפחה כמו שלנו. משפחת עורב צנחנים.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל