חדשות ומבזקים
מפגש לוחמים צוות פברואר 1980
מפגש שקיימו בוגרי צוות פברואר 80 בבסיס היחידה בבית ליד
    
מפגש לוחמים צוות פברואר 1980-4 מפגש לוחמים צוות פברואר 1980-3 מפגש לוחמים צוות פברואר 1980-2 מפגש לוחמים צוות פברואר 1980-1

צוות פברואר 80 היה צוות מיוחד במינו. יותר ממחצית לוחמי הצוות הם כאלה שהצטרפו אליו במעלה המסלול. מהשייטת, ממטכ"ל, מסיירת צנחנים ומשלדג. היו, כמובן, גם רבים שעזבו לאורך המסלול ועם חלקם נשמר הקשר.

הקשיים של המסלול והסגל הבעייתי שהיה לצוות בחלק מהתקופה הביאו לכך שכאשר הגיע מפק"צ חדש (דידי) לקראת סוף המסלול, הצוות הפך לחבורה מגובשת ואיכותית ברמות הגבוהות ביותר.

תחת פיקודו של דידי עשה הצוות דברים ייחודיים והייתה תחושה (בצוות ובפיקוד היחידה והחטיבה) שאין משימה שהצוות לא יוכל לה.

נוצרה חברות עמוקה שכללה לעיתים קרובות גם את החברות של חלק מאנשי הצוות שהצטרפו אלינו לאימונים ולשבתות שסגרנו ביחידה. אצל חלק מאנשי הצוות זכורה תקופה זו כתקופה בה היה כיף לחזור משבת בבית לעשייה הצבאית של השבוע. ולא בגלל שנחנו – עבדנו קשה! אבל בכיף.

לאחר המסלול איבד הצוות את עודד אבנר שנהרג בתאונת אמונים בלבנון ובמהלך מלחמת לבנון השנייה, איבד הצוות את יוחי גבע שהחליף את דידי לאחר התאונה של עודד. גם את דב"א כמעט ואיבדנו, הוא היה פצוע קשה מאוד אך היום הוא איתנו בכל פגישה והוא חלק משמעותי ממה שאנחנו.

לאחר השירות הסדיר התפזר הצוות ליחידות מילואים שונות והקשרים נשמרו בעיקר על רקע השירות המשותף במילואים. רק לפני כעשור התחלנו להיפגש שוב אחרי שאספנו זה

את זה מקצוות הארץ (והעולם).

מאז הגיע הווטסאפ לעולם הקשרים הפכו ליומיומיים כמעט וקבוצת הווטסאפ שלנו הפכה לקבוצה מובילה אצל מרבית חברי הצוות (זחילה, זחילה, סוף)!

מפגש הצוות הזה היה לרגל 35 שנה לגיוס שלנו. (מי היה מאמין...). הגיעו 15 אנשים ורק בודדים נאלצו להיעדר. (לצערנו הגדול, גם דידי לא הצליח להגיע)

אמר אחד מהצוות "זו הפעם הראשונה שאני נכנס ליחידה עם רכב, לא מאמין לזה"...

היה מרגש, מעניין וחשוב. התרשמנו עמוקות מהיחידה של היום, מההיבטים הפיזיים, מהרוח האיתנה והחברית ומהאירוח.  היה נחמד להתכנס שוב בחדר שהיה של הצוות ושלא השתנה כמעט (חוץ מהמזגן).

הבנו כי למרות שהיינו מעולים – הצליחו לשפר את זה... מפקדת היחידה הנוכחית (יותם, ניתאי, אבנר) ארחו אותנו למופת. שאפו ותודה!

טוב, אחרי זה גם היה בשר וקצת יין, אבל זה היה רק אמצעי עיכול לחוויה הנהדרת 

 
יהורם
 
 
 
 
אם גם לכם בא להיפגש ולהעלות זיכרונות עם הצוות שלכם בבסיס היחידה או בכל 
אירוע אחר, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר במייל 

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל