חדשות ומבזקים
סקירת פעילות היחידה ב 2014 ותוכניות ל 2015 - מאת רס"ן יותם רוף, מפקד היחידה

משפחת העורב,
שנת ה 40 להקמת היחידה הייתה שנה משמעותית מאוד, בה חוותה היחידה לחימה בעזה במהלך מבצע `צוק איתן`.
במהלך המבצע לחמה היחידה 16 יום בתוך רצועת עזה נגד גדוד קרארה וגדוד המזרחיות הנמצאות מזרחית לחאן יונס.
איתרנו פירי מנהרות התקפיות והשמדנו אותן, פגענו במחבלים רבים במהלך היתקלויות מטווח קרוב ותוך הפעלת אש מהאוויר ותלולת מסלול מהקרקע. ירינו טיל גיל במערכת החדשה - המשגר האחוד, הטיל הראשון שנורה ממערכת זו באופן מבצעי, השמדנו בתי פעילים ופגענו קשה במתחמי הלחימה של החמאס.
    

אני שמח לומר שהיחידה עמדה איתן בכל משימותיה וביצעה את המוטל עליה תוך כדי שהלוחמים נלחמו בעוז ושמרו אחד על השני.
לפני `צוק איתן`, היחידה השתתפה בחיפושי שלושת הנערים במבצע "שובו אחים". שם, הפכנו כל אבן ביום, בניסיון למצוא את הנערים במרחב הצפוני לחברון ובלילות פעלנו לעצירת פעילי חמאס במרחב חברון ובינימין ובסריקות בכפרים ביהודה.
בנוסף, פעלה היחידה בגזרות רבות אחרות - רמה"ג, גזרת מכבים, גזרת שבי שומרון ויצהר. בכל הגזרות עסקה היחידה הן בפעילות הגנה שוטפת והן בפעילות התקפית סיכולית בשכם ובכפרים באיו"ש.
בכל מקום שפעלנו בשנה האחרונה, שנת 2014 ואני בטוח שכך גם יהיה בשנת 2015, פעלה היחידה במצויינות, בדיוק רב ובחתירה למגע במגעים עם האויב. לצד האסרטיביות פעלו הלוחמים על פי סולם הערכים עליו חונכו מבית ובמסלול ההכשרה, כל זאת תחת הבנת משמעות המשימה ואמונה אמיתית בצדקת הדרך. זוהי רוח העורב שפיעמה ותמשיך לפעם בלב הלוחמים שמשרתים ביחידה מיוחדת זו.

שנת 2014, אופיינה בהתעצמות עמותת העורב. בשנה זו החליפה העמותה את יושב הראש והמנכ"ל שלה וצירפה אנשים משמעותיים לוועד ההנהלה. (כולם מתנדבים ) אני בטוח כי בשנת 2015, תמשיך העמותה בעבודת הקודש שלה, תתמוך בפעילות היחידה ובלוחמיה הן בשגרה והן בלחימה, כפי שביצעה השנה ותמשיך להיות גב חזק ואיתן ליחידה. אין לי מילים להודות על תרומתה של העמותה בשנה שחלפה, אני חש גאווה גדולה, נוכח הידיעה שישנם אנשים יקרים שמוכנים לתרום מזמנם ולהשקיע כל כך הרבה למען היחידה. תודה רבה!

שנת 2015 תפתח באימון הנקרא "בני הפלמח", במהלך האימון יתורגלו הצוותים בתחום הייעודי ובלוחמות השונות. היחידה תתאמן בכל שטח בארץ, החל מצאלים דרך רמה"ג והגליל והרי ירושלים והערבה. נכין את עצמנו באופן הטוב ביותר לעימות נוסף בכל מקום שנדרש.
אחרי האימון המאתגר נעלה לתעסוקה בגזרת מנשה ונמשיך לבצע פעילות הגנתית והתקפית, הפעם בגזרת ג`נין. לאחר מכן, באוגוסט, נעבור לקו הגנתי בעזה, בדרום הרצועה, לתעסוקה נוספת בה נגן על יישובי עוטף עזה ועל הגדר בפעילות סיזיפית שוטפת. וכמו שפתחנו את השנה כך גם נסיים באימון נוסף שעוד מוקדם לדבר עליו. במהלך השנה הבאה, מעבר לפעילות השוטפת, נמשיך להוביל את הצבא כולו בתחום הגיל ונטמיע את המשגר האחוד באופן מיטבי בצבא ונתאים את ייעוד היחידה לשדה הקרב של ימינו ולאתגרים העומדים לפנינו.

אני חש גאווה גדולה לפקד על היחידה בה גדלתי כלוחם וכמפקד ועל הזכות להוביל את טובי אנשינו לקשות שבמשימות. אני מאחל לנו, משפחת העורב, עוד 40 שנה לפחות, של פעילות ענפה ומשמעותית בהגנה על מדינתנו. שנזכה לימים של שקט בים הסוער סביבנו וכשנקרא לעמוד על המשמר, כפי שנדרשנו השנה, נדע לבצע את המשימות אליהן נדרש בחדות, במקצועיות ובמצויינות כפי שחונכנו ביחידה וכפי שבצענו בלחימה האחרונה.

מטרת הניוזלטר, שכעת מוציא את מהדורתו הראשונה, היא לעדכן אתכם, בוגרי היחידה והמשפחות השכולות, בנעשה בעמותה וביחידה במהלך השנה ובכך לאפשר לכם להשאר מחוברים ליחידה בה גדלתם ולהתעדכן מידי חודש.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל