חדשות ומבזקים
טוראי גיא פרידמן ז"ל
נפל בפעילות מבצעית בכ"ג בכסלו תשנ"א , 9/12/1990 - בן 19 בנפלו

בן קלרה ושמואל, נולד בחיפה בכ"ז בחשוון תשל"ב , 15/11/1971 התגייס ביולי 1990 מ.א. 5023458 שרת בחטיבת הצנחנים יחידה: עורב 
מקום נפילה: בית לחם באזור ירושלים והסביבה מקום קבורה: חיפה - חוף הכרמל הותיר: הורים ושני אחים - רון ואמיר

     חזרה ל->

קורות חיים:
בן קלרה ושמואל. נולד ביום כ"ז בחשוון תשל"ב (15.11.1971) בחיפה. גיא למד בבית הספר היסודי `רוממה` והמשיך את לימודיו בתיכון העירוני ג` וב`משלב` בחיפה. הוא התחנך בתנועת הצופים ובנוער הלאומי.
עיקר כוחו היה בספורט, בריצות למרחקים קצרים וארוכים ובמשחקי כדורגל וכדורסל. הוא שיחק כדורגל בקבוצת הילדים של `מכבי חיפה`. אהב מאוד את הים ומדי יום שישי היה יוצא לגלוש. גיא הרבה בקריאה ועסק בפיסול וציור.

כילד, היה `הרזה של השכונה`. היה נמוך קומה, בעל חוש הומור וחייכן. כשנה לפני גיוסו הביע בפני חבריו את רצונו להגיע לצנחנים. חבריו אמרו לו שהוא נמוך, שאינו שרירי ושאין לו שום סיכוי. הוא שמע והתעלם.
בשלהי יולי 1990 גוייס גיא לצה"ל, עבר גיבוש מתיש והתקבל למסלול של סיירת מובחרת בצנחנים. שני חלומות היו לו - לענוד כנפי צניחה ולקבל כומתה אדומה. כשחזר הביתה לבוש מדים הפך מודל לחקוי. הצעירים התלהבו וביקשו לדעת פרטים רבים והשכונה כולה רצתה ללכת רק לצנחנים, כי גיא הלך לצנחנים. בשיחות הרבות דיבר על סיום המסלול ועל הכומתה האדומה שממתינה לו שם בסוף המסע. עכשיו כבר האמינו בשכונה שהוא מסוגל ושהוא יהיה צנחן. זו היתה גאווה משפחתית. הוא דיבר הרבה על הכיף שבצניחה, על השהייה באוויר בין שמים לארץ, סיפר על השקט המוזר, על השלווה והמתח.

בתקופה זו נשלחה יחידתו לתגבר בשטחים. הוא לא דיבר הרבה, לא רצה להדאיג את ההורים, אך אפשר היה להבחין בפחד, בצד נכונות אמיתית להתמודד. הוא היה בא לחופשות סחוט מעייפות, ואך ביקש להשלים שעות שינה.
ביום כ"ג בכסלו תשנ"א (9.12.1990) נפל גיא בקרב בפעילות מבצעית בבית לחם. הוא נפגע במארב של התפוצצויות מטעני חבלה בכניסה לממשל ונפטר מפציעתו. גיא הובא לקבורה בבית העלמין הצבאי שבחוף הכרמל בחיפה.

גיא נולד בחיפה ברחוב בית לחם ונהרג בפעילות מבצעית בעיר בית לחם. הוא השאיר אחריו הורים ושני אחים - רון ואמיר.
במכתב התנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: "גיא, בחור צעיר, ממיטב הנוער, אותם צעירים שאנו רואים בהם את מייצגי `ארץ ישראל היפה`. גיא, התנדב לצנחנים, ונבחר לשרת באחת מפלוגות העילית של החטיבה. הוא היה עימנו תקופה קצרה, אך גם בזמן הקצר השאיר רישומו על מפקדיו וחבריו הקרובים. כאוהב אדם, חייל מסור, מבצע המוטל עליו בתבונה, בשקט ובבטחה. אנו, ששכלנו את גיא - חבר, רע, וחייל - כואבים יחד איתכם".
שר הביטחון הביע השתתפותו בצער המשפחה.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל