חדשות ומבזקים
סגן אביב אריאל ז"ל
נפל בקרב בכ"ו בניסן תשמ"ה , 17/4/1985 - בן 21 בנפלו
 
בן נחמה וזאב, נולד בחיפה בח` בתמוז תשכ"ג , 30/6/1963 התגורר בחיפה שרת בחטיבת גבעתי, חטיבת הצנחנים יחידה: עורב, התגייס ב4.8.1981  מ.א. 3486719
מקום נפילה: לבנון באזור לבנון מקום קבורה: חיפה הותיר: הורים ושלוש אחיות - חלי, בת גל וגחלילית
 
אתר להנצחתו של אביב: http://avivariel.weebly.com/index.html 

     חזרה ל->

קורות חיים:
אביב, בן זאב ונחמה, נולד בח` תמוז תשכ``ג, 30.6.1963.
את שנות ילדותו עשה אביב בחיפה. את ביה"ס העממי התחיל באילת, לשם עקרה המשפחה עקב פעילותו הצבאית של האב. לאחר שלוש שנים חזרו לחיפה ואביב (אבי) המשיך ללמוד במסגרת החינוך הממלכתי - דתי. היה פעיל בתנועת בני-עקיבא, כשאוירת המסורת ליוותה אותו גם כשבחר באורח חיים חופשי ועבר לתיכון "ליאו-באק".

הוא עסק בהצטיינות בקשת רחבה של ענפי הספורט. התגייס באוגוסט 1981, לפלוגת "עורב" של הצנחנים. המסלול ב"עורב" נקטע בתחילת יוני 1982 עם פתיחת מבצע של"ג, כשבסיום המסלול הארוך מהרגיל יצא לקורס קצינים. בתום הקורס שב לפלוגה כמפקד צוות סמלים ובהמשך כקמב"ץ הפלוגה. לאחר מכן הושאל להדרכה בביה"ס לנ"ט.

בקשה מיוחדת של מח"ט גבעתי שינתה את התוכניות. אביב יצא להקים את יחידת הנ"ט של החטיבה החדשה, עם אישור להישאר עם הכומתה האדומה והנעליים האדומות. בגבעתי קיבל צוות סמלים "בעייתי" ביותר. במהירות הפך למפקד אהוב על כל חייליו. הדוגמא האישית, האמינות ודאגתו לכל שבו את ליבם, והצוות הפך להיות מגובש ומוביל בפלוגה.

כסמ"פ בגבעתי טיפל בחיילים מישיבות ההסדר. אביב רצה לדעת ולהבין דתיים וחילוניים וסייע ביצירת הבנה הדדית וגישור בין חיילי ההסדר ומפקדיהם. אפריל 1985, פלוגתו הממוקמת בגזרה המזרחית, ליד סולטן יעקב, מקבלת הוראה להפעיל מארב למחבלים באחד הוואדיות באזור. הכח הצליח להרוג 5 מחבלים. בעת היציאה מן המארב נוצרה מהומה בכח. המפקד איבד שליטה, ונוצר נתק בינו לבין אביב, שהיה במאסף. לפתע נורתה אש רצחנית לכיוון אביב. היה זה בליל יום השואה והגבורה, שלושה ימים לפני נסיגת כוחות צה"ל מלבנון, שבועיים לפני יציאת אביב לקורס מ"פים, שהיה אמור להחזירו לשורות הצנחנים.

בלילה הזה אכן חזר אביב ליחידת האם שלו בצנחנים, והפעם לנצח.
בבית הספר מתקיים מדי שנה מרוץ לזכרו בהשתתפות התלמידים ובוגרים המשרתים בצה"ל.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל