חדשות ומבזקים
מחכים לפקודה
"אנחנו רוצים להילחם, לקרוע את חמאס", אומרים החיילים המוצבים על גבול רצועת עזה ובטוחים מעל לכל ספק: תכף תינתן הוראה ונכנסים לפעולה. הכריזה במחנה החטיבה הצפונית שואגת של אוגדת עזה כמעט בלי הפסקה. עונות לה שעטות הרגליים של חיילי האוגדה, הרצים לתפוס מחסה מפני פצמ"רים. פעם לוחמי האוגדה היו רצים לנגמ"שים - כדי להכות בחוליות הפצמ"רים. היום הם מסתפקים בריצה למרחבים מוגנים.
 
אמיר בוחבוט - 22/12/2008


    

ולא מבחירה. הפסיביות הזו מעליבה אותם. מתסכלת. חלקם כבר איבד את הפחד. לפעמים הם נשארים לישון במיטה בחדר הלא ממוגן. "בארבע לפנות בוקר התעוררנו לכוננות עם שחר", מספר לוחם בחטיבה הדרומית. "מהבוקר התחיל טפטוף פצמ"רים בגזרה הדרומית. חיילים בגזרה הצפונית אומרים ששם זה לא טפטופים - אלא ממש גשם של פצמ"רים.

"כששאלנו את המפקדים שלנו איך הם מסבירים את זה, הם אמרו שאנשי חמאס-רפיח שבדרום נחשבים לקשוחים, שלא מתעסקים בפיגועים קטנים, אלא רק בפיגועים גדולים. שם מפחדים מגלעד שליט 2. זה הסיוט".

לקראת השקיעה מגיע כח של גדס"ר צנחנים עם רכבי ה"דויד" היישר מהבסיס במשמר הנגב. חיילים מהאוגדה מזהים אותם ומיד נפתחים ההימורים. "אם הם כאן, מתכננים משהו", מתנדב מישהו לפרש. וכאילו שזה לא מספיק לדרמה, חושך משתרר בכפר עזה. החשמל הלך.

"פצמ"ר פגע בשנאי או בכבל חשמל מרכזי", זורמים ההימורים. חוסר המעש לא מאפשר לחיילים לפרוק את המתח שהולך ונצבר והם מעלים זיכרונות - בעיקר חיילי הקבע ששירתו תחת פיקודו של מפקד האוגדה תא"ל צ`יקו תמיר. הם נזכרים בערגה איך פעלו בעומק השטח הפלסטיני, הרגו מחבלים ותבעו מחיר אמיתי על שיגור רקטות ופצצות לעבר היישובים, או כיצד הובילו עשרות עצורים מדי יום לחקירה בישראל, במקרה המשמח פחות.

"פעם היינו שומעים כל היום את מסוקי הקרב ואת זמזום המזל"טים. היום שומעים רק את הפצמ"רים והקסאמים. חזרנו אחורה", הסביר נגד בשירות קבע, שמיהר "לחלק פק"ל נרות וחנוכייה לחיילים. חג שמח".

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל