חדשות ומבזקים
תע"מ שכם
הקפצה "תמימה" של היחידה לסריקות בתוך העיר שכם אשר הובילה, בזכות המקצועיות והערנות של הלוחמים, למעצר אחד המבוקשים הבכירים ביותר בגדה המערבית. מעצר המבוקש מג`יד אל מצרי (המכונה בז-בז) ביום שישי בערב, סמוך לכניסת השבת, הוקפצה היחידה שתפקדה כפלוגת משימות בחטמ"ר שומרון לתוך העיר שכם. היחידה הוקפצה יחד עם יחידות נוספות - פלחה"ן ופלס"ר צנחנים, גדוד 202 וכן יחידת דובדבן, בעקבות אינדיקציה להימצאותו של הבכיר הפלסטיני מג`יד אל-מצרי, בשכונת "רפידיה" בשכם.
 

    
תע"מ שכם-5 תע"מ שכם-4 תע"מ שכם-3 תע"מ שכם-2 תע"מ שכם-1

בעקבות מידע על המצאותו של מפקד גדודי אל-אקצא מג`יד אל-מצרי, בשכונת "רפידיה" בשכם, היחידות הוקפצו על מנת לסרוק את הבתים בגזרה ולעצור את המבוקש. לאחר תדרוך מזורז קיבל כל אחד ממפקדי הכוחות תמונה של המבוקש, וכן מצוין שהמבוקש צולע באחת מרגליו.
צוות הסמלים, בפיקודו של הסמל - סמ"ב עוז מרון, היה ממונה על סריקה של 10 בתים.

הכח פעל באופן הבא:
1. פריסה באבטחה לעבר פתח הכניסה לבניין.
2. דפיקה על הדלת והוצאת דייר ותדרוכו לרכז את כל הדיירים בדירה אחת.
3. בדיקה של תעודות הזהות של הגברים במקביל לסריקת הבית למציאת מחבלים ואמל"ח.
4. קיפול מאובטח ומעבר לבית הבא.

לאחר שלוש וחצי שעות של סריקות החלו להתקפל הכוחות לעבר החטמ"ר. צוות הסמלים שהיה במהלך סריקת הבית התשיעי קיבל גם הוא פקודה להתקפל, אך הסמל התעקש לסיים לבדוק גם את הבית האחרון. לאחר איסוף של כל דיירי הבית, נמצא אדם עם דמיון קלוש לתמונה שניתנה למפקדי הכוחות, בעל צליעה קלה אשר מתנהג באופן חשוד.
 
החשוד נלקח לתחקור בחדר צדדי, ולאחר שהוא מוסר שגם אין ברשותו ת.ז, הוא נעצר ונלקח לבדיקה אצל השב"כ. במקביל הכוח מתקפל וכבר נמצא בספארי בדרך חזרה אל הבסיס כאשר מתקבלת ההודעה שהחשוד שנעצר הוא אכן מג`יד אל-מצרי המבוקש. הכוח חוזר לבצע סריקה נוספת בבית, במהלכה נעצר סייען נוסף.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל