חדשות ומבזקים
לאחר "מבצע ליטני"
באחד מימי ראשון של חודש יוני 1978 הגיע צוות אוגוסט 1975 לבסיס צאלים,שם שהתה היחידה לצורך אימונים, במטרה להזדכות על ציוד אישי ולצאת לחופשת שיחרור. תוך כדי החזרת הציוד הגיע מפקד היחידה, סרן אבנר טלמון, ודרש להפסיק את ההזדכות ולחדש חתימות לאלו שכבר הספיקו להזדכות. הסיבה: מתוכננת פשיטה דרך הים על בסיסי מחבלים בדהר אל-בורג` שבלבנון. למרות חופשת השיחרור הקורצת ושערי הבקו"ם שבאופק, יצאנו צפונה לבסיס חיל הים.

 

    
לאחר "מבצע ליטני"-5 לאחר "מבצע ליטני"-4 לאחר "מבצע ליטני"-3 לאחר "מבצע ליטני"-2 לאחר "מבצע ליטני"-1

תפקיד היחידה היה להוות כוח חילוץ לכוח העיקרי שהורכב מהשייטת וכוח של גדוד 50. במשך כל השבוע תרגלנו החפה וביום חמישי בצהריים שטנו צפונה. עם רדת החשיכה הורדו סירות גומי, כוח הפריצה יצא ראשון, ואנו, ככוח חילוץ ירדנו לסירות אחרונים ובמשך כל הלילה חיכינו בים קרוב לאיזור החוף.

בשעת ה- "ש" נשמעו קולות נפץ וירי וידענו שהכוח הגיע למקום. בקשר שמענו שהתכנית המקורית משתבשת מכיוון שבונקר תחמושת מתחת לאחד הבתים התפוצץ וקבר תחתיו שניים מהלוחמים. פעולות החילוץ נמשכו עד עלות השחר, ועם אור ראשון הגיעו כל הכוחות לחוף. ההרוגים הועמסו על אחת הסירות והפצועים הועלו למסוק שהנחית אותם על כלי השייט בלב הים.

ההרוגים בפעולה זו היו סרן ניר זהבי וסרן יפתח עין, שניהם מ"פ בגדוד 50 ומבוגרי היחידה. ניר זהבי היה מ"מ של המחלקה שהתגייסה באוגוסט 1975 ויפתח עין היה מפק"ץ של אחד הצוותים מגיוס זה עד ליציאת הצוות לקורס מכי"ם.

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל