חדשות ומבזקים
מאירועי התקופה

מסע ההשבעה במהלך הטירונות
התמונה צולמה באוגוסט 1975, בטירונות בבסיס האימונים החטיבתי בסנור. התמונה צולמה במהלך מסע השבעה משער הגיא לגבעת התחמושת בירושלים, ומשם להשבעה בכותל המערבי. בתמונה רואים את ה"חגור" (לא היה אפוד). זוג רצועות מעין "שלייקעס" מחובר בחגורה. על החגורה מחוברים ע"י ווי מתכת פאוצ`ים, הקשורים זה לזה בשרוכי נעליים (מה זה מיתרים?!?!?!). מצ`וקמק לאללה!!!


    
מאירועי התקופה-5 מאירועי התקופה-4 מאירועי התקופה-3 מאירועי התקופה-2 מאירועי התקופה-1

קורס משק"י עורב
במסגרת הקידום ביחידה עשינו קורס משק"י עורב. הקורס היה בירוחם וכלל תירגולות נגמ"ש חי"ר ונגמ"ש עורב, ניווטים וירי טילים. כמו שהבסיס של היחידה נמצא כיום בבית-ליד, חצי מהשירות הסדיר עבר עלינו בתל-נוף. היו המון יתרונות: סרטים, שק"ם משפחות, ביתן מול מגורי מקפלות המצנחים, מגורים ומקלחות נורמליים ועוד.

החיסרון היה שכל מד"ס שיצאנו לא ידענו מתי הוא יסתיים, כי הכל שם במעגלים וכל פעם שפתחנו רווח עשינו עוד סיבוב. מבחינת תירגולות צבאיות היה יתרון עצום לשהותנו בבסיס זה: הקירבה לחיל-האוויר. היינו בני בית בטייסת "אנפות" והיה לנו הכי הרבה שעות טיסה בכל החטיבה. זו היתה הזדמנות לבנות תו"ל לתרגילים מוסקים בעזרת מסוק זה. מעבר לכך "ניצלנו" תרגילים של הטייסת לביצוע ניווטים.

באותה תקופה ניצלנו כל רגע פנוי לניווטים (מה שבא לידי ביטוי ויצירת פער ביננו לבין יוצאי הגדודים בקורס מ"כים). סדר השבוע היה כך: לוקחים ציר ללימוד בסו"ש, מגיעים ביום ראשון לתל-נוף, עורכים תחקיר על לימוד הציר, נוסעים לטייסת המסוקים, עולים על המסוקים, וכל חוליה מושמטת במקום אחר. נ"ס של כל חוליה היה בנקודה שונה והיה על החוליה להנחית מסוק שמוריד אותה בנקודה נוספת ומשם ניווט נוסף. סיום הניווט היה ב....תל-נוף בחזרה.
 
ירי מעמדה קרקעית וירי מעל נגמ"ש
עיקר הדברים לא השתנה: יש ירי מעמדה קרקעית ויש ירי מעל נגמ"ש (או האמר של היום). היום יש חלוקת מנשאים ברורה, שלא לדבר על מנשאים יעודיים לכל חלק. במסגרת הניסויים שעשינו לגיבוש תו"ל, ניסינו לבצע תרגיל "עורב מוסק" ע"י מסוק מדגם "יסעור", כל חלקי מערכת הירי היתה מפורקת וקשורה על אלונקה, ירדנו מהמסוק עם האלונקה, הלכנו עד לעמדת המתנה, הרכבת המערכת, עליה לעמדת תצפית, עמדת אש, ירי טיל, ירידה למדרון אחורי, פירוק המערכת וקשירתה לאלונקה, וקדימה למסוק בחזרה. נשמע מטורף? באותם ימים כלל וכלל לא!!!
 
סיור בוקר לאורך הגבול עם סוריה
סיור בוקר לאורך הגבול עם סוריה בתל חזקה ברמת הגולן, מאי 1976. באותה תקופה היה סדר השנה כך: 3 חודשים אימון ושלושה חודשים בט"ש ברמת-הגולן וחוזר חלילה. החלפנו את גולני בקו כשהם ירדו לאמון ואחרי 3 חודשים הם החליפו אותנו שוב כדי שאנחנו נרד לאימון.

הסיור נערך ע"י גשש וצוות רגלי ואחריו רכב לחיפוי ופינוי. הרכב היה BTR שהיה שלל ממלחמת יום הכיפורים 1973. סיום אימון חורף מאי 1976, מסדר הסיום בשדה התעופה "עטרות" מצפון לירושלים. מערכת "עורב" על גבי נגמ"ש. באותם ימים עדיין לא גובשה תורת הלחימה של הכלי, ורבים ממפקדי החטיבה לא ידעו כיצד להתייחס "לעוף מוזר" זה בחטיבה: חלקם ראו אותנו כטנק קטן ונתנו לנו משימות בהתאם. גם תורת הלחימה של אנשי הצוות לא היתה ברורה, ולמעשה כל הזמן ניסינו כל מיני דרכי פעולה עד לגיבוש אחיד ומוסכם.

לדוגמא: במהלך האימון הראשון לאחר קורס "עורב" היתה תורת לחימה בנסיעה כאשר הכלי נמצא בתוך הנגמ"ש ורק כאשר מגיעים לעמדת המתנה, מרימים את המערכת ועולים לעמדת תצפית. ושוב מורידים את המערכת לתוך הנגמ"ש וממשיכים בנסיעה. נשמע מצחיק היום...
 

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים-עמותת עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
עורב צנחנים, חטיבת הצנחנים
סרטון תדמית   הצטרף לכוחותינו   גלריית תמונות
עורב צנחנים-עורב צנחנים- www.orev.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל